Adalet İ.Ö.O İzci Ünitesi

Eskişehir Adalet İlk Öğretim Okulu İzci Ünitesi
 
AnasayfaKapıGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş
 

 İzci Oyunları =)

Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
KaaN26
Süper İzci !
Süper İzci !
KaaN26

Erkek Mesaj Sayısı : 30
Yaş : 23
Nerden : Eskişehir
İş/Hobiler : Kamp
Lakap : Yeşil Kaan
Kayıt tarihi : 03/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeCuma Mart 06, 2009 8:55 pm

İZCİ OYUNLARI
Bu konuda izciliğin kurucusu Baden POWELL “İzcilik örgütlendirilmiş bir oyundur” der. İşte bu sözden şöyle bir anlam çıkar; çocuk veya gençlerin yetişmesinde önemli bir etken olan izcilik oyun biçiminde olup, aslında bir eğitim yoludur. İşte izcilik çalışmaları içinde oynanan oyunlarda kişinin bedensel, ruhsal ve fiziksel açıdan gelişmesine yardımcı olur.


NEHİR:

Küçük izciler iç içe iki daire olacak şekilde dizilirler yüzleri içeriye dönüktür. İç dairedeki küçük izciler nehirdeki kayalardır.

Lider, "Nehirden yukarı" dediğinde dış dairedeki küçük izciler yürümeğe başlar "Nehir aşağı" dediğinde dış dairedeki küçük izciler ters istikamete dönüp yürürler.

Diğer emirler şöyledir;

Hızlı akıntı -- Küçük izciler aynı istikamete koşarlar

Akıntıdan kaçın -- Küçük izciler kayaların arasından girip çıkarlar

Kızılderililer -- Küçük izciler Kızılderililer gibi ses çıkarırlar

Kıyıya -- Küçük izciler aynı yöne koşarlar ve dairenin etrafında bir tur döndükten sonra eşlerinin önüne geçerek çömelirler

– son kalan küçük izci ve eşi oyundan çıkar.

HOPLA – ÇÖK

Malzeme: Bir düdük, her küçük izciye 3’ er fasulye

Küçük izciler daire şeklinde yürürler. Lider düdük çaldığı zaman yere oturur. En son oturan küçük izci bir fasulye kaybeder bu yürüyüş hoplayarak, sekerek vs. şeklinde olabilir.

Bu oyunun diğer bir şeklide şöyle olabilir.

Lider bir hikaye anlatır. Daha önceden kararlaştırılmış olan kelime geçtiğinde küçük izciler otururlar.

KALEYE HÜCUM

Malzeme: Futbol Topu

Küçük izciler, hücum ve müdafaa takımları olarak ikiye ayrılırlar müdafaa takım yüzleri dışarı gelecek şekilde daire olurlar. Ve bir kaptan seçerler. Bu, kaptan dairenin içinde durur. Diğer takım bunların etrafına dizilirler topu içine atmaya çalışırlar.

Top dairenin içine girdiği zaman içerde bulunan küçük izci topu dışarı atar.

Ancak topun yere değmesi gerek. Yere değdiği taktirde kale zapt edilmiş olur ve takımlar yer değiştirirler.

BAYRAK OYUNU

Oyun Süresi bir-bir buçuk saatir.

Birbirinden 500 m. uzakta iki tepe üzerinde birer bayrak vardır. Her bayrağın yanında üç izci bulunur. Bu izciler kendilerinden 500 m. uzakta olan izci kampından tepelere çıkmışlardır. Şimdi bu iki izci grubu birbirleriyle anlaşacaklar ve birleşeceklerdir. Kamp yerindeki diğer izciler bunların birleşmesine engel olacaklardır. Ancak bayrak yanındaki izcileri yakalaya bilmeleri için onların bayrak yerinden 200 m. uzaklaşmış olmaları şarttır.

Dikkat edilecek noktalar: bayrak ile birbirleriyle anlaşarak buluşma noktalarını kararlaştırmalıdırlar. Bu yeri kamptaki izcilere anlatmamak için gayet gizli işaret vermelidirler. Tepeden ayrılırlarken mümkün olduğu kadar görünmemeli, gidecekleri yönü belli etmemelidirler.

KUŞATILMIŞ ŞEHİR

Oyun müddeti takriben bir saattir.

Oyun sahası çalılıktır.

Arazide belli bir nokta kırmızı kuvvetler tarafından kuşatılmıştır. Kırmızı kuvvetler bu noktaya ancak 300 m. kadar yanaşabilmiştir.

Bunun dışında kalan mavi kuvvetler şehir ile anlaşmak maksadı ile 45 postacı çıkarmış ve bu şehre girme emrini vermiştir. Postacılar aldıkları mektubu kırmızı kuvvetler arasından geçerek arazide gösterilen özel noktaya (ağaç, flama, çadır) götürecektir. Kırmızı kuvvetler şehir ile dışarıdaki kuvvetlerin antlaşmasına mani olacaktır. Yakalanan postacıdan mektup alınır ve esir olarak bağlanır. Postacılardan 1/3’ ü başarılı olursa oyunu mavi kuvvetler kazanır.

KAMP SAVUNMASI
İzciler mavi, kırmızı olmak üzere ikiye ayrılır. Her grup iki üç kişilik küçük gruplara ayrılır. Sınırları belirtilmiş bir ormanın her hangi bir yerinde tahkim edilmiş bir kamp vardır. (Takriben 20 m. çapında bir sahaya ağaçlara kağıt yapıştırarak belli edilmiştir.)
Küçük gruplara bölünerek ormanda bulunan kırmızı tarafın izcileri bu kamp yerine 50 m.’ den daha yakına yanaşamazlar. Mavi taraf izcileri oyun sahası sınırlarında yer alır ve kampa girmeğe çalışırlar.
Dikkat edilecek noktalar: kırmızı taraf grupları mavileri kampa girmeden yakalamaya çalışırlar. Mavi gruplardan biri hiçbir yerden kampa girmek imkanını bulamazlarsa dolaşırlar gösteri hücumu yaparlar.

İZCİ SÖZÜ YARIŞI:
Malzeme: Her oba için, yeterli ufak kağıt, kalem

Hazırlık: 1-7’ye kadar her oba için hazırlanmış ufak kağıt ve numaralanmış olarak (1-10 arasında)

Her obanın karşısında 1,7 kadar ufak kesilmiş ve üstünde 1-10 kadar numara yazılı kağıtlar rakamlar görünmeyecek şekilde bir yere konur. Oba tek sıralı derin kolda bulunur. Başlama işaretiyle ilk izci koşar, bir kağıt alır. Okur ve kağıdın üstündeki numaraya göre izci türesini kağıda yazar ve sırasına döner. Böylece obadaki izciler oyunu sürdürürler sonunda küçük kağıtlar tasnif edilir. Doğru ve sayısı fazla olan hangi oba ise o kazanır.

SARGI YARIŞI:
Obalar derin kolda dizilirler. Obabaşı obanın önünde obaya karşı durur. Başlama işaretiyle ilk izci kendi fuları ile obabaşının başına, eline ayağına, dirseğiyle vb. yerlerden birine sargı yapar. Hemen yerine koşar. İkinci izci aynı şeyi yapar böylece hangi oba evvel bitirirse o kazanır.

SANDALYEDEN SANDALYEYE:

Obalar derin kolda ve aynı hizada geriye doğru dizilirler. Her obanın önüne iki sandalye 1m. aralıkla yüzleri obaya dönük durumda konur ve ayakları tebeşirle döşemeye işaretlenir. Başlama işaretiyle ilk izciler koşarlar. Birinci sandalyenin etrafında döndükten sonra (8 çizecek şey) yerine gelir ikinci izci koşar. Birinci gelen oba kazanır.

KOVAYA FIRLATMA:

Malzeme: İki tenis topu, plastik kova, bir değnek, tebeşir.

Hazırlık: Salonda (arazide) 150 cm. eninde iki çizgi çizilir.

“ge-çilmez nehir”.

Bir başka obanın obabaşı, nehrin karşı tarafında yere konmuş bir kova ve elinde bir değnekle durur. İlk izci topu kovaya sokmak için atış yapar. Obabaşı da elindeki değnekle topa mani olmaya çalışır. Bütün oba atış yapar. Obabaşı olduğu yerden adım atamaz ancak bulunduğu yerden müdahale yapabilir. İzciler de nehire giremezler başarılı atış puan getirir. En çok puan alan oba kazanır.

DENGE YARIŞI:

Malzeme: Metal bir tabak içi su dolu.

Oba belli bir mesafede sıralanır. Başlama ve bitiş yerleri çizgi ile belli edilir. Yarışa başlayacak ilk izcinin önünde metal bir tabak içi su dolu vaziyette yerde durur. Başlama işaretiyle izci tabağın içindeki suyu dökmeden yarışı bitirirse o kazanır.

TENEKE POLO
Malzeme: Her oba için bir değnek, bir tane silindir teneke kutu.

Obalar bir çizgiyi gerisinde obabaşı başta olmak üzere derin kolda sıralanır. Teneke kutu sahanın ortasında sonunda ve orta yerde durur. Oba başının sırtına ikinci izci biner ve eline değneği alır. Başlama işaretiyle kutuya kadar gidilir. Değnekle teneke kutu sürülerek başlama çizgisinden döndürülür ve yerine kadar sürülür. Daha sonra kutu eski şekline getirilir.

Tilkinin Kuyruğu

Sınıfın tahtasına kabataslak bir tilki resmi çizilir, kuyruğu çizilmez. Ebe, işaret edilen yerden gözü bağlı olarak (4-5 adım uzaktan) tahtaya gider ve kuyruğu çizer. İstenen biçimde çizen izci alkışlanır. Çizemeyen izci de yalnız işaret parmağı vurularak, sınıfça sessizce alkışlanır.

Dilekler:

Kuyruğu çizen izci, üzerine adını yazarsa, en yaklaşık çizebilen de ayrılmış, mukayese edilmiş olur.

İğne-İplik Oyunu

İki grup halinde oynanacağı gibi, kümeler arası da oynanabilir. Küme veya gruplardaki izci sayıları eşitlenir. Her kümeye bir dikiş iğnesi ve bir de iplik verilir. İzcilere oynama sırasını tanıtmak için birden başlayarak sayı saydırılır veya elle sıra gösterilir. Bir numaralı izciler liderin, “Başla!” işaretiyle ipliği iğneye geçirirler, iki numaralı izciler gelir ipliği iğneden çıkarır, üç numaralı izciler gelir,ipliği iğneye takar ve oyun böylece devam eder. Grupların en son izcileri iğne ve ipliği lidere getirirler. İlk getiren grup, yarışmayı kazanır.

Dilekler:

1- İpliği takan veya çıkaranlar belli bir yere gelip,herkesin gözü önünde çalışmalıdır.

2- Her grubun başına bir başkan konması yararlı olur.


Meşhur Adamlar
İzciler defter ve kalemlerini hazırlar ve lideri beklerler. Lider veya oyunu idare eden:

“Hangi harfi söylersem,o harfle başlayan ünlü kişilerin adlarını yazacaksınız...” der ve bir harf söyler. Belli bir zaman sonra siyasette, bilimde, tarihte, futbolda, müzikte vb. ün yapmış adamlardan en fazla isim yazan izci, oyunu kazanır.

Dilekler:

1- Konu, küme seviyesine göre değişik alınabilir .İllerimizin yazılması, dağlarımızın yazılması, nehirlerimizin yazılması vb. istenebilir.

2- Verilen süre bitince mutlaka tümüne kalemler bıraktırılmalı, hatta dirsekleri sırada olmak şartıyla havada da tutturulabilir.

Bir Dakikalık Hatip

Ebeye bir konu verilir ve bir dakikada bunun hakkında sınıfa bilgi vermesi, tanıtması istenir .En güzel konuşan,anlatan ünitece seçilir.Yiyecek Yedirme Oyunu

Her oba birer takım olur. Obadaki bütün izcilerin gözleri bir kumaş veya fular ile sıkıca kapatılır. Beslenecek bebek (ki oda obanın bir ferdidir) takımların bulunduğu yerden uzak bir yerde bekler. 1. Yarışmacı elinde bir kaşık (içinde reçel veya yoğurt bulunabilir) ile besleyeceği bebeğe doğru yürümeye çalışır. Önemli olan bu bebeğin ağzını tam bulup hiç dökmeden onu beslemektir. Hangi takım bu işi başarırsa o birinci olur.Tehdit Edilen Kamp

İzcilerin yarısı ormanın içinde kamp kurarlar. Kamp yeri renkli flama veya yığılmış arka çantaları veyahut buna benzer şeyler ile temsil edilir. İzciler kamptan takriben 100 m. uzakta 50 m. aralıkla çepeçevre yer alırlar. İzcilerin yarısı bu postalar arasından geçerek kamp yerine gelmeye çalışırlar. Kamp yerini müdafaa eden izciler kampa 100 metreden yakına yaklaşamazlar. Kampı tehdit eden izcileri ancak bu mesafenin dışında vurabilirler.

Hayat şeridi koparılan izci oyun harici olur. Kampı müdafaa edenlere şerit yoktur.

Dikkat Edilecek Noktalar:

Hücum edenler 20-30 metreye kadar gayet dikkatli yanaşmalı ve ondan sonra çabuk koşarak yarmaya çalışmalıdır. İlk üç kişi beraber hücum ederek biri yakalanırsa diğeri kamp yerine gidebilmelidir.

Bayrak Zaptetmek

Oyun Müddeti: Oyuna katılacak izcilerin sayısına göre yaklaşık 2-3 saattir.

Sınırları belli olan ormanlık bir araziye biri beyaz biri kırmızı iki, bayrak dikilmiştir. İzciler iki gruba ayrılır. (Sol kolları üzerine beyaz ve kırmızı yün ipliği bağlanarak birbirlerinden ayrılırlar.) Bunların ödevi oyun sahasının muhtelif taraflarında ormanlık içine girerek bayrağı aramaktır. Her grup kendi bayrağını bulmak ve düşmanın hücumlarından korumak mecburiyetindedir. Diğer grubun bayrağını bulmak on sayı kazandırır. Eğer hasım bayrağı oyun sonuna kadar müdafaa edilirse 20 puan kazanılır.

Oyunun Neticelenmesi: Hayat şeridi mücadelesi ile olur. (Kolundaki yün ipliği kopan izci yakalanmış sayılır.)

Dikkat Edilecek Noktalar: Her iki grup küçük kısımlara ayrılır. Bunlardan bir kısmı oyun sahasına bayrağı aramaya giderler. Eğer bir grup tarafından her bir grup tarafından her iki bayrak da bulunursa görülmeyecek bir yere gizlenir ve burada müdafaa ederler.

Baskın

Oyun Müddeti: 1/2-1 saattir.

İzcilerin yarısı A noktasından B noktasına yürürler. Diğer yarısı yürüyen izcilere baskın ödevi almışlardır. Yol ormandan ve görünmeyen bir araziden geçer. Netice hayat şeridi mücadelesi ile belli olur.

Dikkat Edilecek Noktalar: Yürüyüş yapan izciler ileri sürülmüş gözcülerle emniyeti temin ederler. Ve karşı tarafın bütün hilelerini meydana çıkarırlar. Bu suretle pusuya düşmezler. Arka taraflardan giderek diğer gruba baskın yaparlar.

Karşıda Ay Var
En az altı kişi yan yana dizilir. Birinci olan oyunu yönetir. Sorar “Karşıda ay var” der . İkinci kişi “Hani nerede” der ve birincinin yaptığı hareketi yapar. Oyun aynı şekilde altı kişinin hareketleri yapması ile devam eder.. Sonunda hepsi tek ayak üstünde kalır ve birinci hepsini birden itekleyerek düşürür.DELİ KIZ

KADIN : Deli kız sinin geliyor (İki defa)

DELİ KIZ: Hani ya niye gelmedi? "

KADIN : Geldi de geri döndüler "

DELİ KIZ: Ne kusurumu buldular? "

KADIN : Ayağına topal dediler. "

DELİ KIZ: Kurban olam komşular.

Hayran olam komşular.

Hani de benim topalım? "

KADIN : Deli kız sinin geliyor (İki defa)

DELİ KIZ: Hani ya niye gelmedi? "

KADIN : Geldi de geri döndüler "

DELİ KIZ: Ne kusurumu buldular? "

KADIN : Beline kambur dediler "

DELİ KIZ: Kurban olam komşular.

Hayran olam komşular.

Hani de benim kamburum? "

KADIN : Deli kız sinin geliyor (İki defa)

DELİ KIZ: Hani ya niye gelmedi? "

KADIN : Geldi de geri döndüler "

DELİ KIZ: Ne kusurumu buldular? "

KADIN Gözüne şaşı dediler "

DELİ KIZ: Kurban olam komşular

Hayran olam komşular

Hani de şaşı gözlerim? (İki defa)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://izci26.benimforum.org
AHMET KEMAL

AHMET KEMAL

Erkek Mesaj Sayısı : 118
Yaş : 19
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : KİTAP OKUMAK
Lakap : AHMET
Kayıt tarihi : 12/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 7:18 pm

ABİ HARŞEYİN İYİSİ VAR AMA BU KADARINI GÖRMEDİM
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 7:26 pm

HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHA
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 7:30 pm

Hepsi güzel keyifli çalışana verimli.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 7:32 pm

1. BÖLÜM: İZCİLİĞE GİRİŞ ……………………………. 4
İzci Andı Ve Türesi Nedir? ……………………………. 4
İzci Andı ……………………………. 4
İzci Türesi ……………………………. 6
İzciliğin Kısa Tarihi ……………………………. 8
Türkiye’de İzcilik Tarihi ……………………………. 10
Topluluklar Halinde Çalışma ……………………………. 12
Oba Nedir? ……………………………. 12
Obayı Kim Yönetir? ……………………………. 13
İzci Toplantıları ……………………………. 14
Törenler ……………………………. 15
Teftiş ……………………………. 15
Bayrak Töreni ……………………………. 17
And İçme Töreni Nedir? ……………………………. 23
And İçme Töreni ……………………………. 24
Ödül Takdimleri ……………………………. 25
2.BÖLÜM: PROGRAM VE ÖDÜLLER ……………………………. 26
Program Alanları ……………………………. 26
Program Alanı 1 İzcilik Becerileri Ve Macera ……………………………. 27
Program Alanı 2 Küresel ……………………………. 27
Program Alanı 3 Toplum ……………………………. 28
Program Alanı 4 Sağlık ……………………………. 29
Program Alanı 5 Üretkenlik ……………………………. 29
Program Alanı 6 İnanışlar Ve Yargılar ……………………………. 29
Program Alanı 7 Milli Bilinç ……………………………. 29
Uğraşı ……………………………. 30
1. Uğraşı: Arazi ……………………………. 30
2. Uğraşı: İleri Arazi ……………………………. 31
3.Uğraşı: Macera ……………………………. 33
4.Uğraşı: Keşif ……………………………. 34
5.Uğraşı: Sağlık ……………………………. 35
6.Uğraşı: Yetenek ……………………………. 35
7.Uğraşı: Küresel ……………………………. 36
8. Uğraşı: Toplum ……………………………. 40
Türkiye izcileri Altın Ödülü ……………………………. 41
Uzmanlık Armaları ……………………………. 44
Kazanabileceğin Uzmanlık Armaları ……………………………. 45
Aşamalı Uzmanlık Armaları ……………………………. 46
Liderlik ……………………………. 46
Oymak Yönetim Kurulu Toplantısında
İzcilerini Temsil Etmek ……………………………. 48
Ünite Olarak Çalışmak ……………………………. 49
Obayı Temsil Etme ……………………………. 50
Sorumluluk İşaretleri ……………………………. 50
3. BÖLÜM İLERLEMEK ……………………………. 51
Rehberler ……………………………. 53
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
umutustun26Mesaj Sayısı : 150
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 9:32 pm

abi sen bu işin ustasıymışsın da biz bilmiyomuşuz
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePerş. Mart 26, 2009 9:36 pm

OHAAAAAAAA
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
gs serapKadın Mesaj Sayısı : 11
Yaş : 39
Nerden : eskişehir
İş/Hobiler : öğrenci/kitap okumak
Lakap : müze
Kayıt tarihi : 12/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2009 8:28 pm

UFFFFFF TOLGA ABİ BU NE YA ÇOKKK lol! flower Arrow farao study
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
umutustun26Mesaj Sayısı : 150
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeC.tesi Mart 28, 2009 10:06 pm

bahadır senin yazdığın nedir
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Bulent LiderErkek Mesaj Sayısı : 83
Yaş : 47
Nerden : Eskişehir
İş/Hobiler : Öğretmen,İzci Lideri
Lakap : Liderim
Kayıt tarihi : 03/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 12:02 am

evet bahadır senin yazdığın nedir bende çözemedim
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://izci26.benimforum.org
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 9:53 am

yanlış gönderdim o değildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 10:16 am

offffff:)Yaaaaaa:)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 10:17 am

Yanlış şeyi verdim nedense bilmem
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
prensesKadın Mesaj Sayısı : 1
Yaş : 19
Nerden : Eskişehir
İş/Hobiler : İzcilik
Lakap : Elif NİNE
Kayıt tarihi : 19/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: tolga kaan   İzci Oyunları =) Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 4:17 pm

ya tolga abi o izci oyunlarına nasıl mesaj atıyoz ben elif Sad
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
AHMET KEMAL

AHMET KEMAL

Erkek Mesaj Sayısı : 118
Yaş : 19
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : KİTAP OKUMAK
Lakap : AHMET
Kayıt tarihi : 12/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 6:50 pm

23 NİSAN KAMPINDA ARTIK BU OYUNLARI OYANRIZ DEĞİL Mİ
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePaz Mart 29, 2009 8:09 pm

ewet
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 2:29 pm

çok kolayyyyyyyyy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
umutustun26Mesaj Sayısı : 150
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 6:41 pm

elif aramıza hoşgeldin
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
umutustun26Mesaj Sayısı : 150
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 6:41 pm

herkeze hoşgeldin hoşgeldin bıktım
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Bulent LiderErkek Mesaj Sayısı : 83
Yaş : 47
Nerden : Eskişehir
İş/Hobiler : Öğretmen,İzci Lideri
Lakap : Liderim
Kayıt tarihi : 03/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 10:33 pm

SELAM BAHADIR
HOŞGELDİN
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
http://izci26.benimforum.org
umutustun26Mesaj Sayısı : 150
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 10:04 am

çakal nedir
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 7:04 pm

BEN HEP HOŞ GELİR HOŞ GİDERİM
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 7:15 pm

haahahahahaha komik değil
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 7:15 pm

haahahahahaha komik değil
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
bahadır

bahadır

Erkek Mesaj Sayısı : 437
Yaş : 39
Nerden : ESKİŞEHİR
İş/Hobiler : İzcilik/Kamp
Lakap : Baharat
Kayıt tarihi : 10/03/09

İzci Oyunları =) Empty
MesajKonu: Geri: İzci Oyunları =)   İzci Oyunları =) Icon_minitimeSalı Mart 31, 2009 7:15 pm

haahahahahaha komik değil
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
İzci Oyunları =)
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Adalet İ.Ö.O İzci Ünitesi  :: İzcilik ! :: İzcilik Hakkındaki Temel Bilgiler !-
Buraya geçin: