Adalet İ.Ö.O İzci Ünitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adalet İ.Ö.O İzci Ünitesi

Eskişehir Adalet İlk Öğretim Okulu İzci Ünitesi

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fıkralar !

YazarMesaj
KaaN26
Süper İzci !
Süper İzci !
KaaN26

Erkek Mesaj Sayısı : 30
İş/Hobiler : Kamp
Lakap : Yeşil Kaan

Fıkralar ! Empty
MesajKonu: Fıkralar !   Fıkralar ! Icon_minitimePerş. Mart 05, 2009 11:19 pm

Evet Ben Bu Konuyu Kilitliyorum Fıkraları Yazıyorum Okuya Bilirsiniz !

Temel banka soymak suçundan yargılanıyormuş , son celsede hakim delil yetersizliğinden temelin tahliyesine karar vermiş . temel bunu duyunca çok sevinmiş ve bağırarak hakime ;
- uy cözünü sevdigumun hacim beyi , yani şimdi bu paralar penim oldu değil mu .....?

-

Temel 1 sene çalismis bir alet yapmis. Alet bir karis sopa ucundada bir jilet ve bir peynir. bunu Ankara'ya götürmüs tescilletmek için. Demisler bu ne Temel anlatmis fare kapani. Fare sopanin üstünden gelecek peyniri yerken boynu kesilecek demis.

Herkes demiski kesmenin olabilmesi için hareket lazim demisler ve Temel gitmis. 1 sene sonra gelmis ayni alet ucunda peynir yok bu nasil çalisir demisler. Fare gelecek peyniri göremeyecek nerden benim peynirim deyip kafasini sallarken boynu kesilecek demiş.

-

Trafik memurları bir gün, trafik kontrolü yapıyorlarmış. Karşıdan gelen Temel ile Fadime’yi gören komiser hemen arabayı durdurmuş. İkisini de emniyetkemeri takılmış görünce,

- Ya beyefendi bu gün yaptığımız kontrolde tek emniyet kemerini takan çift sizsiniz, bu yüzden size 500 milyon ödül veriyoruz der. "Ama merak ettik bu parayla ne yapacaksınız. Temel sevinçle

- "Ne yapacağım hemen gidip kendime bir ehliyet alacağum der. Komiser şaşkın şaşkın

- "Ne ehliyetiniz yok mu der, Fadime olayı toparlamak için, kusura bakmayın memur bey temel içince ne dediğini bilmez” der. Komiser daha da şaşkınlıkla

- "Ne bir de içkili misiniz diye haykırır. Arkadan yaşlı adam öne atılır ve

- "Ben demiş idum çalıntı arabayla yola çıkmayalum başumuza bi iş gelir diye. Komiser neye uğradığını şaşırmışken, bagajdan atlayan İdruste koşa koşa gelerek

- "Ne oldi geçtuk mi sınırı"der.

-

Temel askerden döner ve kahvede askerlik anılarını anlatmaya başlar.
"Biz askerdeyken tatbikatlarda gemileri torpidolarla batırırdık"'der.
Köyün ileri gelenlerinden biri sorar.
"Yav Temel herşeyi anladım da denizaltıdan torpido gönderirken deniz altının içine nasıl oluyor da su girmiyor?" Temel herzamanki kıvrak zekasıyla yanıt verir:
"Amca sen hiç denize girdin mi?"
"Girdim"diye yanıt verir.
"Peki denizde hiç yellendin mi?"
"Evet"der.
"İşte sistem aynı sistem"

-

Temel ile Dursun bir gün uçaktan atlayacakmış.
Dursun atlamış parasütü açılmış, Temel atlamış paraşütü açılmamış.
Dursun Temele sormuş:
-"Ne olacak şimdi!..."
Temel cevap vermiş:

-"Geldik nasıl olsa..",

-

Azrail temelin yanına gelir ve kardeş vaktin tamam hadi gidelim der.

Temel de uyanık ya yalvarır bana 5 yıl süre ver ondan sonra gel al canımı azrail tamam der temel de kendi kendine pilot olursam beni havada yakalayamaz derken 5yıl sonunda azrail pilot temelin yanına gelir ve vakit doldu gidelim der

temelde şimdi canımı alsan arkada 300 yolcu var onlar ne olacak der

azrail : oglum hepinizi bir araya getirene kadar anam ağladı zaten

-

Fıkra : Sigara nasihatı Ekleyen : Erol Baştuğ
Temel'le bir adam parkta oturuyormuş. Temel de sigara içiyormuş. Adam dumandan rahatsız olmuş. Dönmüş Temel'e ve sormuş.
- Kaç yıldır sigara içiyorsun?
Temel cevap vermiş;
- 30 yıl?

Adam başlamış nasihata:
- Bak 30 yılda sigaraya verdiğin parayı biriktirsen şu karşıdaki lüks villa ve önünde duran son model araba senin olabilirdi.
Temel dönmüş ve sormuş:
- Sen sigara içiy musun?
Adam cevaplamış:
- Ben hiç sigara içmedim.
Temel tekrar sormuş:
- Peçi şu villa ve lüks araba senin mu?
- Hayır !
Temel eklemiş:
- Fazla konuşma o zaman? onlar penum...

-

Temel Dallas'daki kuzeni Dursun'u görmeye gitmis. Dursun Temel'i havaalaninda karsilamis. Beraberce disari çikmislar. Temel bir bakmis 10 metre boyunda bir limuzin! "Uyyy, amma da büyük bu,da!"

Dursun hafifçe gülmüs. "Temelim burası Amerika! Bura da herbirsey büyük!"

Yola çikmislar, Dursun'un çiftliğinin kapisindan içeri girmisler. Git git bir türlü eve varmiyorlar. Temel saskinlik içinde: "Uyy, amma da büyük çiftlik daaa!"

Dursun gene hafifçe gülmüs. "Temelim burasy Amerika! Burada herbirsey büyük!"

Neyse, aksam olmus, yemek salonuna geçmisler. Salonun ortasinda kocaman bir masa. Bir ucunda Temel bir ucunda Dursun. Temel Dursun'u taa uzaktan zor seçiyor. "Uyy!" diye baaarmis. "ammabüyük masa, da!"

Dursun'un sesi gelmis "Temelim burasi Amerika! Bura da herbirsey büyük!"

Yemekten sonra Temel'in tuvalete gitmesi gerekmis. Dursun:

"Temelim, alt kata in, soldan üçüncü kapi" diye tarif etmis. Temel alt kata inmis ama sol yerine sagdan üçüncü kapiya girmis. Orasi evin havuzunun oldugu yermis.Heryer karanlik oldugu için Temel elektrik düğmesini ararken havuza düsmüs. Can havliyle bağırmaya baslamis:

"Sifonu çekmeyuun!!Sifonu çekmeyuun!"

-

Otelci Temel'in kapısını bir gece bir İspanyol asilzedesi çalmış.
- Odanız var mı?
- Kimsunuz?
- Jose de Santana de Monte Cristo de Santa Cruzo.
- Haa, pu katar uşağu alacak yerum yok!

-

Temel oğluna dondurma yemek istemiyormuş,

-Penten tonturma parasi isteyeceksen usli olmalisun.

-Pen saten hep usliyum papa.

-Maalesef uslisun, sen kazantun..

-

Dört kişilik bir eğitim uçağı karadenizde mezarlığa düşmüş...... Temel 80 ceset çıkarmış ve olu sayısının artmasından korkaymış .

-

Temel sabahin köründe uyandigi gibi arkadasi Dursun'u arar.
-" Dursun, dün gece rüyama cirdun, bana çok önemli seyler anlattun."
-"Eee hayirdur insallah." -"Hayirmidur, sermidur pilmiyrum, çünku neler anlattiguni hatirlamayrum, sen hatirlaymisun diye arayrum da.."

-

Temel taxiye biner

Taxsici

-Nereye abi der

Temel:

-Seni ilgilendirmez der...

-

Temelin eczanesine eli silahlı, yüzü kadın çoraplı iki soyguncu girmiş ve ellerindeki silahi Temele doğrultup:

- Çabuk kasadaki herşeyi ver !

- Özür dilerim, reçetesiz hiçbirşey vermiyoruz.

-

Bir Çinli, biri Zenci ve bizim Temel, ceplerindeki son paralari ile
aldiklari sarabi sirayla içerek Kansas caddelerinde ilerlerken bir
tabelaya rastlarlar:
Eleman Araniyor. Zenci, tabelayi görünce heyecanlanir ve ise talip olmak üzere derhal dükkana girer. Dükkandaki adam, kendisine is soran zenciye asagilayici bir bakis firlatir ve onu dükkandan çikartirken: "Biz burada zencileri istemiyoruz!" diye bagirir.

Zenci dostunun basarisiz olmasi üzerine bu kez Çinli sansini denemeye karar verir. Ancak sonuç hemen hemen aynidir: "Sarilara is yok, defol!"

Son olarak bizim Temel girer dükkana. Dükkan sahibi Temeli görünce gülümser ve: "Tamam dostum, yarin saat yedide gel ve ise basla." diyerek temelin omuzunu sivazlar.

Üç arkadas, sevinç içinde evlerine dönerler. Temel, sabah uyanmakta güçlük çekecegi için Çinliden kendisini uyandirmasini rica eder ve heyecanla uykuya dalar.

Zenci ve Çinli, irkçi dükkan sahibine bir oyun oynamaya karar verirler ve Temel uyurken, yüzünü kömürle simsiyah yaparlar !
Ertesi sabah Çinli, Temeli tam zamaninda uyandirir ve ise yollar.
Dükkan sahibi karsisindaki siyah suratli adami görünce öfkeyle bagirir:

-"Defol burdan ! sana daha dün söyledim zencilere is yok diye !."

Üzüntüyle dükkandan ayrilan Temel, rastladigi bir aynada kendini
görünce sasirir ve söyle der:

-"Uyyyy ! aptal Çinliii, yanlus adami uyandirmus daaa!"
http://izci26.benimforum.org

Fıkralar !
1 sayfadaki 1 sayfası